wz

Léta 1998-2005

V roce 1999 nás známý šumperský klávesový veterán Bob Bartas seznámil s Ivanem Hajnišem, živou legendou počátků českého big beatu – frontmanem někdejších THE PRIMITIVES GROUP. Hajniš (home.swipnet.se/ivanhajnis) se po letech ve švédské emigraci rozhodl k občasným návratům a koncertování v Česku. Za tím účelem spolupracoval s pražskou kapelou COSA NOSTRA, což vlastně nebyl nikdo jiný než muzikanti ze slavných GEORGE&BEATOVENS. Část z nich se ovšem podílela na raketové vzestupu kapely ČECHOMOR a na koncertování s Hajnišem už nezbýval čas. Ten se tedy ocitl bez kapely, takže spolupráce s námi byla pro obě strany výhodná.

S Ivanem jsme absolvovali řadu koncertů v Praze, Plzni a na spoustě jiných míst, ale hlavně nás také vzal do Švédska, kde jsme během následujících pěti let projeli většinu švédských měst, dvakrát jsme se dostali až za polární kruh do měst Gällivare a Kiruna, hráli jsme i ve Stockholmu,kde nás točila švédská TV3 v nějaké jejich reality show, koncertovali jsme i v dánské metropoli Kodani, vystoupili jsme i na slavném Malmö Festu, kde jsme hráli snad na největší aparaturu v naší existenci.

V této době jsme pak samostatně bez Ivana dvakrát vystoupili na Pražském maratonu, kdy jsme hráli přímo v pražských ulicích a na Letenské pláni, někdy v roce 2001 nebo 2002 jsme se také dostali do finále soutěže ROCKFEST Dobříš, kde byli v porotě slavní Michal Pavlíček a Milan Broum, debutovala zde také dnes již úspěšná skupina DIVOKEJ BILL. Tehdy jednorázově za Radka, který byl na pár měsíců pracovně v Anglii, zaskočil výborný kytarista Tomáš Soural ze Zábřeha.

Někdy po roce 2000 nás opustil Kosťa Matyáštík, který se dostal do bludného kruhu svých podivných finančních machinací, kterými si znepřátelil snad všechny lidi ve svém okolí, a takto na Šumpersku zcela znemožněn, prchl před zástupy svých věřitelů. Místo basáka pak převzal na čas kytarista Radek Flek, který tak vydržel do konce roku 2003, kdy ohlásil odchod. Na počátku roku 2004 pak přijal prázdný post basisty „staronový“ usměvaný Ivan Drimaj a tato sestava funguje dodnes.